Sprawdź swój dach

Dach Twojego domu to pierwsza linia obrony przed żywiołami natury, takimi jak silny wiatr, ulewny deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Przeprowadzenie pełnej inspekcji wewnątrz oraz na zewnątrz każdej sprężyny może pomóc uniknąć późniejszych kosztownych problemów. Poszukaj tych pierwszych sygnałów ostrzegawczych, które wskazują, iż Twój dach nie zapewnia odpowiedniej ochrony Twojego domu:

• Woda, woda, gdziekolwiek? – Inspekcja domu powinna rozpocząć się od sprawdzenia, czy na strychu nie ma wycieków. Może się to zdarzyć i stanowić najbardziej oczywiste po ulewnych, ulewnych deszczach. Przejdź również po każdym pokoju w domu i sprawdź ściany i sufity. Punkty sufitowe mogą być kolejnym sygnałem ostrzegawczym, że Twój dach wymaga naprawy. A złuszczanie się farby lub tapety do wnętrz lub na zewnątrz, czasami z powodu nadmiernej wilgoci lub wysokiej wilgotności, że być oznaką niedostatecznej wentylacji poddasza. Jeśli potrzebna jest większa wentylacja, instalacja że być stosunkowo prosta i niedroga – nawet jeżeli nie potrzebujesz nowego dachu.

• Pęknięcie na pęknięciach – Najczęstsze źródła przecieków na zewnątrz to pęknięcia w kołnierzu wokół komina i otworów wentylacyjnych lub zużyte, zbutwiałe lub brakujące gonty. Sprawdź rynny pod kątem zanieczyszczeń, w tym granulek w rynnie. Jeśli zauważysz nadmierną ilość granulek, może to wyglądać na starzejące się gonty, które należy wymienić. Będąc na górze, sprawdź, albo nie ma brakujących, pękniętych lub zawiniętych gontów. Należy je szybko wymienić, aby uniknąć uszkodzeń konstrukcyjnych dachu i wnętrza domu. Jeśli jakieś gonty są pokryte pęcherzami, zbutwiałe lub „brudne”, należy je także wymienić. Może zainteresować Ciebie ta strona:malowanie dachów Małopolska

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych potencjalnych problemów oraz będziesz potrzebować naprawy, pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki należy wykonać, jest znalezienie kompetentnego wykonawcy pokryć dachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *