Sprawność fizyczna i zdrowe odżywianie podstawową drogą do utraty nadwagi

fitness

Powiedz mi, czy to cię opisuje? „Próbowałem z miliona diet w zrywach i startach i nigdy nie odniosłem sukcesu”. Samo przejście na dietę nie zapewni ci całkowicie zdrowej osobowości. W końcu zwróciłem uwagę na to, co wszyscy mówili, ale byłem zbyt leniwy, żeby to zrobić.

Do równania dodałem ćwiczenia i sprawność fizyczną. Aby schudnąć, musimy również zadbać o kondycję oraz dietę. Naszym prawdziwym bogactwem jest nasze zdrowie. Czy nie warto poświęcać czasu na doprowadzenie go do szczytowej kondycji i utrzymanie go? Sukces da połączenie diety i odpowiedniego programu fitness.

Obejmuje to zasadniczo trzy poziomy rozważań:

Równowaga – zbilansowana dieta musi zawierać węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy, sole mineralne i błonnik w proporcjonalnych ilościach. Węglowodany są źródłem energii, dlatego odgrywają ważną rolę w zbilansowanej diecie. Celowe włączenie wszystkich produktów spożywczych, od owoców po warzywa i mięso po zboża.
Umiar – kontrola porcji, małe ilości w regularnych odstępach czasu. Roześmiałem się, gdy usłyszałem wyniki 5-letniego badania, które kosztowało rząd miliony dolarów, aby dowiedzieć się, dlaczego populacja USA jest coraz cięższa. Wyniki… ustaliły, że jemy większe ilości!
Zróżnicowanie – szeroka gama pokarmów oznacza większe szanse na pełne odżywienie. A różnorodność rutynowych treningów oznacza większą szansę na jego utrzymanie.

Powszechnie wiadomo, że zła dieta prowadzi do chorób, takich jak otyłość, a nawet nowotwory i choroby serca. Związek między dietą a sprawnością fizyczną został dobrze ustalony i uznany za naukę samą w sobie. To podstawa dynamicznej i twórczej aktywności intelektualnej. Jak równoważysz dietę i kondycję? Jakie zmiany w Twojej diecie i reżimach fitness okażą się najbardziej korzystne?

Te pytania mogły leżeć w Twojej głowie od dłuższego czasu, ale nie wiedziałeś, od czego zacząć. Pozwoliłem, by paraliż analizy przez długi czas uniemożliwił mi rozpoczęcie pracy. Chciałem mieć „idealny” plan fitness. Moja rada? Po prostu zacznij gdziekolwiek, ale zacznij. Są rozwiązania na wyciągnięcie ręki. Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby dieta, na której jesteś, dostarczała Ci siły i energii do przeprowadzenia treningu fitness, co oznacza:

Podstawowa dieta fitness powinna:

Miej szeroką gamę produktów spożywczych – pełnoziarniste pieczywo i płatki zbożowe zawierające witaminy i minerały, zielone warzywa liściaste jako paliwo żelaza, owoce, aby zapewnić odpowiednią ilość błonnika, chude mięso i ryby (obniża poziom cholesterolu i pomaga zapobiegać nowotworom) oraz niskotłuszczowe produkty mleczne.
Pozwalają zachować optymalną wagę i energię, aby z łatwością wykonywać codzienne czynności.
Popraw szybki i całkowity powrót do zdrowia podczas ćwiczeń.
Dostarcz wystarczającą ilość płynów, aby uzyskać maksymalne nawilżenie.
Zapewniają zarówno krótko-, jak i długoterminowe korzyści oraz łatwość konserwacji.

Tabletki na odchudzanie i inne rodzaje suplementów pomagających w utracie kilogramów mogą być tylko uzupełnieniem i to tylko wtedy kiedy jest to wskazane.

Gdy powyższe kryterium jest spełnione, możesz potwierdzić, że jesteś na diecie, która nie powoduje głodu ani nie grozi niedożywieniem i osłabieniem. Programy fitness mogą obejmować nie tylko podstawowy zakres ćwiczeń , ale także nowoczesne techniki, takie jak taniec, aerobik i joga dla urozmaicenia i zabawy. Jeśli ćwiczenia są przyjemne, łatwiej będzie je wykonywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *