Lawenda – cudna roślina

 Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim przepiękne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach skórnych.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się rewelacyjnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do potraw mięsnych, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają też przepisy na zupy oraz potrawy z ryb. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin wywodzących się z rejonu Morza Śródziemnego. Dziś jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako roślina lecznicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.