Podpowiedzi tyczące makijażu brwi

Wybieramy barwę podkładu.

Zamierzając otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu określić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest próbować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie podkreślą defekty naszej cery.

Porady dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony obszar  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Miast od razu zakładać własną klęskę, zacznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka formuje mistrza. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, gdy już opanujesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie jednak trochę czasu na te szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę albo cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże nim zabierzesz się za nabywanie i testowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest natomiast tak wiele. Ciężko stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Sprawdź też rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy wynik osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.

Wim Hof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *